Aktualności

Trzechsetlecie barokowej perły imbramowickiej

2017-08-12 23:29:50

Bardzo serdecznie zapraszamy na Jubileusz Trzechsetlecia Konsekracji Świątyni Klasztoru Sióstr Norbertanek w Imbramowicach który obchodzony będzie uroczyście w dniach od 27 sierpnia do 3 września 2017 r.. Punktem kulminacyjnym będzie Uroczysta Msza Święta Jubileuszowa pontyfikalna w czwartek, 31 sierpnia 2017 r. o godz. 17.00,  koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa dra Jana Piotrowskiego, Ordynariusza Diecezji Kieleckiej. Przewidziane jest także uczestnictwo i słowo Ojca Opata Thomasa Handgrätingera, Generała Zakonu Norbertańskiego, który przybędzie do nas z Rzymu.

Ponadto przez cały czas trwania Tygodnia Jubileuszowego przewidywany jest bardzo intensywny program wydarzeń religijnych, kulturalnych, naukowych i edukacyjnych, m.in. koncerty, spektakle teatralne, spotkania z poezją i literaturą, prezentacje nowych pozycji wydawniczych dot. klasztoru, odczyty naukowe, warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, wystawy, spotkania z ciekawymi gośćmi, pogodne wieczory i konkursy. 

Wstęp wolny. Dodatkowo siostry częstują napojami i słodyczami. Dobrowolne ofiary składane przy bufecie i do skarbony kościelnej stanowić będą dla nich cegiełkę wsparcia w trudzie rozpoczynającego się właśnie remontu jubileuszowej świątyni klasztornej. 

 

Szczegółowe aktualizacje wydarzeń Tygodnia Jubileuszowego można śledzić na bieżąco na naszej stronie.

 

 

 

Jubileusz - PDF do pobrania - Program Uroczystości

 

 

 

 

 

Bez_nazwy-6mm.jpg

 

ok_plakat_ibramowice1ymx.jpg

 

logaM.jpg

« powrót