Aktualności

Jubileuszowy Apel Przeoryszy

2017-08-15 16:54:54

Szanowni Państwo,

Umiłowani Przyjaciele i Sympatycy naszego klasztoru ! 

Obecny Jubileusz 300-lecia Konsekracji Świątyni Klasztornej jest nie tylko świętem nas norbertanek, lecz także Waszym świętem, bo kościół klasztorny, choć od wieków rozbrzmiewa śpiewem białych kanoniczek, jest zarazem domem, gdzie najszerzej otwiera swe Boskie Serce i z utęsknieniem oczekuje na każdego z Was nasz Pan i Cierpiący Zbawiciel, Jezus Chrystus! Dlatego bądźmy w tych uroczystych dniach razem! Tak wiele nosimy w sercu trosk (wyrażanych chociażby w intencjach modlitewnych), tak wiele obaw i samotności... Zjednoczmy się w tym szczególnym czasie poprzez miłość i połączmy jak w rodzinie wszystkie nasze intencje we wspólnej modlitwie różańcowej. Wsłuchując się w głos Świętych Ojców Norberta i Augustyna – powróćmy do pierwotnej gorliwości i wzajemnej miłości, w jakiej trawli złączeni na modlitwie w wieczerniku wraz z Maryją pierwsi uczniowie Chrystusa ! 

Jest najgłębszym pragnieniem nas sióstr, aby wszyscy – niezależnie od swoich ograniczeń materialnych – mogli jak najowocniej skorzystać z wydarzeń religijnych i kulturalnych, które z największym staraniem organizujemy przy wsparciu dobroczynnym różnych instytucji. Wszak imbramowicki kościół i zespół klasztorny jest Domem Jezusa Chrystusa otwartym dla wszystkich ! 

Jednocześnie, Tych z Państwa, którzy mogliby wesprzeć nas dobrowolnymi ofiarami, bardzo serdecznie prosimy o pomoc finansową* ze względu na olbrzymi trud, jaki obecnie podejmujemy wraz z rozpoczynającym się remontem budowli kościelno-klasztornej. 

Jeżeli Pan Bóg pozwoli, to za dwa lata o tej porze będziemy wraz z Państwem cieszyć się blaskiem odremontowanej świątyni, o co od wielu lat z największym trudem i długotrwałą bezskutecznością zabiegałyśmy... 

Obecnie mamy wyjątkową szansę w związku z otrzymaną dotacją.  Jednak wobec bardzo wysokiej poprzeczki, przede wszystkim koniecznego wkładu finansowego, także na koszty nieprzewidziane wcześniej, które ujawniają się w pracach przy zabytku, tak bardzo prosimy o wsparcie !!! Nasz gorący apel kierujemy do Tych, którzy: mogą nam finansowo pomóc i są przekonani o słuszności naszej prośby…  

Pozostając w duchowej łączności we wszystkich intencjach, którymi żyją nasi najmilsi Przyjaciele, Sympatycy i Czytelnicy niniejszej strony internetowej – raz jeszcze ZAPRASZAM do udziału w Uroczystościach Jubileuszowych ! 

s. Faustyna, Maria Przybysz,
przeorysza  

Nr konta pod linkiem

« powrót