Aktualności

Klasztor jesienią

więcej »

Mamy nowego Błogosławionego

Norbertańska rodzina zakonna dziękuje Bożej Opatrzności za dar beatyfikacji Ojca Piotra Adriana Toulorge, norbertańskiego męczennika z czasów Rewolucji Francuskiej. Uroczystości beatyfikacyjne miały miejsce dnia 29 kwietnia 2012 w katedrze Notre Dame w Coutances we Francji. 

więcej »

Ze Skarbca Łask Paschalnych

Nowenna do Pana Jezusa Cierpiącego

Przeżywając Okres Wielkanocny dziękujemy Trójjedynemu Bogu za nieskończoną obfitość Łask płynących z Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Nasza radość paschalna i wieczyste owoce odkupienia biorą swój początek i źródło w zbawczym Cierpieniu Jezusa, które stanowi szczególny przedmiot kultu rozwijającego się w klasztornym Sanktuarium. Z tej też okazji udostępniamy Państwu wersję elektroniczną jednego z głównych nabożeństw imbramowickich, jakim jest dziewięciodniowa Nowenna do Pana Jezusa Cierpiącego.

 

więcej »

Nasz Niebiański Patron

22 października – dzień radosnego wspomnienia liturgicznego, którym Kościół będzie odtąd rokrocznie czcił Błogosławionego Jana Pawła II zbiega się z Uroczystością Rocznicy Poświęcenia Kościoła Klasztornego Sióstr Norbertanek w Imbramowicach. Czy to przypadek?

więcej »